Wpisy oznaczone tagiem bajki

Charakterystyka poszczególnych różdżek

Charakterystyka poszczególnych różdżek Różdżka Harry Potter. Jej właścicielem jest wyjątkowo zdolny i silny czarodziej, który jako roczne dziecko przeżył śmiercionośny atak Lorda Voldemorta. Tamto doświadczenie uczyniło go sławnym na cały magiczny świat i znienawidzonym przez zwolenników Voldemorta. Różdżka ta złamała się w wyniku zaklęcia rzuconego przez Hermionę Granger. Po bitwie o Hogwart Harry Potter użył Czarnej Różdżki, aby ją naprawić. Rdzeń różdżki Harry’ego Pottera tworzy pióro pochodzące od Fawkesa – feniksa dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart Albusa Dumbledore’a. Przez tego ptaka zostało zgubione jeszcze jedno pióro, które znajduje się w różdżce Lorda Voldemorta, co oznacza, że te różdżki są ze sobą w pewnym stopniu spokrewnione.
Oryginalna różdżka była wykonana przez Olivandera, a Harry został jej pierwszym użytkownikiem. Kupił ją w 1991 roku na ulicy Pokątnej do nauki w Hogwarcie.
Wytwórca: Ollivander
Wyprodukowana: przed rokiem 1938
Właściciele: Harry Potter
Drewno: ostrokrzew
Rdzeń: pióro feniksa
Długość 14 cali

Do zestawu dołączone jest oryginalne pudełko opisane imieniem czarodzieja, takie jak w sklepie Ollivandera.

Różdżka Hermiona Granger. Jej właścicielką jest jedna z głównych postaci powieści o Harrym Potterze. Urodziła się 19 września 1979 roku jako córka mugoli. Jest najlepszą przyjaciółką Harry’ego Pottera. Spędza mnóstwo czasu na czytaniu książek. Najlepsza uczennica w Hogwarcie, należy do Gryffindoru, tak jak dwójka jej przyjaciół. Miała świetne wyniki na SUMach. W VII powieści o Harrym Potterze bierze ślub z Ronem Weasley’em. Później rodzi im się dwójka dzieci: Rose i Hugon. Jej różdżka to różdżka o długości 15 cali, wykonana została z winorośli, a jej rdzeniem jest włókno pochodzące ze smoczego serca. Różdżka była również używana czasowo przez Harry’ego, gdyż Hermiona przypadkiem złamała jego własną.
Wytwórca: Ollivander
Wyprodukowana: przed rokiem 1991
Właściciele: Hermiona Granger
Harry Potter (czasowo)
Drewno: winorośl
Rdzeń: włókno ze smoczego serca
Długość 15 cali