Wpisy oznaczone tagiem różdżka

Harry Potter – oryginalna różdżka

Harry Potter – oryginalna różdżka Harry Potter – oryginalna różdżka – różne modele uczynią Cię prawdziwym uczniem Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Harry Potter w dniu swoich 11 urodzin otrzymał list z zaproszeniem do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Wtedy rozpoczyna się jego niezwykła przygoda w magicznym świecie czarodziejów i czarownic. Harry wreszcie mógł uwolnić się od swej ciotki Petuni i wuja Vernona, którzy traktowali go jak niepotrzebny rupieć. Poznał wyjątkowy dar, który odziedziczył po obojgu rodzicach. Dowiaduje się prawdy o śmierci swoich rodziców. Wie, że nie zginęli w wypadku samochodowym, tylko zostali zabici przez potężnego czarnoksiężnika, jakim jest Lord Voldemort. Jedynie roczny Harry ocalał w starciu z Voldemortem. Pamiątką po tamtym strasznym dniu jest jego blizna na czole w kształcie błyskawicy. Jedenastoletni Harry poznaje przyjaciela swoich rodziców Hagrida, który pomaga mu w zakupie szkolnej wyprawki na ulicy Pokątnej. Tam odwiedza sklep, gdzie wybiera go oryginalna różdżka, gdyż różdżki same wybierają swoich właścicieli. Chociaż znajdują się tam różne modele, Harry decyduje się od razu na różdżkę wykonaną z ostrokszewu. Podczas nauki w Hogwarcie Harry poznaje Rona i Hermionę, odtąd trójka przyjaciół staje się nierozłączna. Razem zmagają się z przeciwnościami losu i przeżywają mnóstwo przygód. Harry Potter oryginalna różdżka, to atrybut prawdziwego czarodzieja, który stanowi idealny upominek dla każdego zagorzałego fana powieści J. K Rowling. To odpowiedni prezent na dzień dziecka, urodziny, imieniny czy mikołajki. Wyobraź sobie radość na twarzy twojego dziecka, które od dawna marzyło o posiadaniu magicznego gadżetu ze świata magii, co właśnie teraz staje się możliwe! Nie trzeba w tym celu udawać się na ulicę Pokątną, wystarczy zamówić ten ekskluzywny gadżet u nas. Prezentowany u nas wyjątkowy upominek został wykonany z drewna ostrokrzewu. Jego rdzeń stanowi pióro zgubione przez feniksa. Taki sam rdzeń posiada różdżka czarnoksiężnika, którego imienia nie wolno wymawiać. Te różdżki są ze sobą spokrewnione i zapewniają swym właścicielom ochronę bliźniaczych rdzeni. Ta 14 calowa oryginalna różdżka stanowi idealny prezent dla każdego miłośnika przygód Harrego Pottera i jego przyjaciół.

Charakterystyka poszczególnych różdżek

Charakterystyka poszczególnych różdżek Różdżka Harry Potter. Jej właścicielem jest wyjątkowo zdolny i silny czarodziej, który jako roczne dziecko przeżył śmiercionośny atak Lorda Voldemorta. Tamto doświadczenie uczyniło go sławnym na cały magiczny świat i znienawidzonym przez zwolenników Voldemorta. Różdżka ta złamała się w wyniku zaklęcia rzuconego przez Hermionę Granger. Po bitwie o Hogwart Harry Potter użył Czarnej Różdżki, aby ją naprawić. Rdzeń różdżki Harry’ego Pottera tworzy pióro pochodzące od Fawkesa – feniksa dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart Albusa Dumbledore’a. Przez tego ptaka zostało zgubione jeszcze jedno pióro, które znajduje się w różdżce Lorda Voldemorta, co oznacza, że te różdżki są ze sobą w pewnym stopniu spokrewnione.
Oryginalna różdżka była wykonana przez Olivandera, a Harry został jej pierwszym użytkownikiem. Kupił ją w 1991 roku na ulicy Pokątnej do nauki w Hogwarcie.
Wytwórca: Ollivander
Wyprodukowana: przed rokiem 1938
Właściciele: Harry Potter
Drewno: ostrokrzew
Rdzeń: pióro feniksa
Długość 14 cali

Do zestawu dołączone jest oryginalne pudełko opisane imieniem czarodzieja, takie jak w sklepie Ollivandera.

Różdżka Hermiona Granger. Jej właścicielką jest jedna z głównych postaci powieści o Harrym Potterze. Urodziła się 19 września 1979 roku jako córka mugoli. Jest najlepszą przyjaciółką Harry’ego Pottera. Spędza mnóstwo czasu na czytaniu książek. Najlepsza uczennica w Hogwarcie, należy do Gryffindoru, tak jak dwójka jej przyjaciół. Miała świetne wyniki na SUMach. W VII powieści o Harrym Potterze bierze ślub z Ronem Weasley’em. Później rodzi im się dwójka dzieci: Rose i Hugon. Jej różdżka to różdżka o długości 15 cali, wykonana została z winorośli, a jej rdzeniem jest włókno pochodzące ze smoczego serca. Różdżka była również używana czasowo przez Harry’ego, gdyż Hermiona przypadkiem złamała jego własną.
Wytwórca: Ollivander
Wyprodukowana: przed rokiem 1991
Właściciele: Hermiona Granger
Harry Potter (czasowo)
Drewno: winorośl
Rdzeń: włókno ze smoczego serca
Długość 15 cali